Hiszpania

Madryt, jest tam muzeum del Jamon ale to dodatek

Madryt w reporterskim skrócie

Madryt bez Muzemu Prado to nie ma sensu. Warto wcześniej kupic bilety żeby nie stac w kolejce a jak kjuz macie bilety to Itak troche postoicie do wejścia. 

W środku to już dreszcz emocji pogania kolejny dreszcz jak zobaczycie przed czyimi dziełami stoicie i co widzicie.  Naprawdę tłumy ale można wygospodarować dla siebie swobodę w podziwianiu. Na mieście warto zerknąć na budynek parlamentu i senatu, obydwa ciekawe. Dla ludzi ze stalowymi nerwami wizyta na korridzie , ja dałem rady i nie widzę w tym sensu . Ciekawie wyglądają place w mieście po miedzy zabudowaniami, czasem odbywają się na tych placach przedstawiania i wyobrazcie sobie ze można u kogoś w domu wynająć okno z balkonem żeby ogląda. Wszystkie okna SA ponumerowane. Na koniec warto dotrzeć do muzeum Jamon i zimne piwo. W muzeum szynki często SA do kupienia za 5 EUR zestawy smakowe z piwem ( wyjątkowe hiszpańskie prawdziwe smaki szynek i serów – ucieszyło mnie to bo nie spodziewałem się takiego muzeum)

Budynek Senatu , oddmienny od innych dość nowoczesny
Parlament
Fontanny dość pospolity obraz w Madrycie, jest ich sporo
Dla odwaznych korrida
Zycie na ulicach
Plac jakich wiele w Madrycie i tutaj ciekawostka. Mozna wynająć okno, jest numerek i oglada z okna co sie dzieje na placu.
Plac
W drodze do muzeum Prado
Akcent polski
Protesty w Madrycie i zycie protestujacych
Dla wytrwałych Museo del Jamon
CEnna informacja dla hiszpanskich barów, im wiecej smieci na podłodze, tym bardziej warto wejsc coś zjesc, Tutaj sporo smieci
Jamon

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *